Toz Duman Toplama Sistemleri

Toz Duman Toplama Sistemleri

Toz toplama sistemleri, çalışma ortamındaki toz, duman, gaz gibi unsurları ortamdan tahliye etmek için kullanılır. Sektöre bağlı olarak değişik çalışma alanlarında toz, duman; metal buharı ve gaz biçiminde değişik hava kirleticileri ortaya çıkar. Zaman içerisinde birikmeye başlayan bu kirleticiler, çalışma alanındaki işlevselliğin düşmesine hatta işlemlerin durmasına neden olabilir. Bu yüzden ortama yayılmadan oluşan toz ile kirler için merkezde mutlaka temizleme işlemi gerçekleştirilmelidir.

Her ne kadar temizlik işlemi ile bu kirletici etmenler havadan tamamen arındırılmasa bile, insan sağlığını tehdit edecek unsurlar minimum seviyeye indirilmektedir. Bu da sağlıklı bir çalışma ortamı sunar ve alandaki işlevselliğin artmasına etki yapar. Böyle bir temizlik içinse toz toplama sistemleri kullanılır. Bu üniteler daha çok endüstriyel alanlarda değerlendirilmektedir. Gün içerisinde çalışanların hareket etmenleri ve makinelerin çalışma prensipleri ortamda yoğun toz ve dumanla farklı gaz kirleticilerini biriktirir. Verimli bir çalışma ortamı yaratmak ve insan sağlığını tehdit edecek unsurları ortadan kaldırmak içinse, toz toplama sistemlerinin kullanılması gerekmektedir.

Toz Toplama Sistemi İle Tamamen Temizlenmesi

Yapılan işlem sonucunda kir ve toz çevreye daha fazla yayılmadan, toz toplama sistemleri ile tamamen sağlıklı bir ortam yaratılır. Böylece işçilerin çalıştığı ortam da daha sağlıklı bir alana dönüştürülür. Firma olarak sizlere sunduğumuz bu sistemler, endüstriyel alanlardaki çalışma ortamınızı daha verimli hale gelmesine imkan tanımaktadır. Profesyonel kadromuzla üretimini gerçekleştirdiğimiz bu üniteler, aynı profesyonellikte adresinize ulaştırılmakta ve montajı gerçekleştirilmektedir. Böylece sağlam bir emiş gücüne sahip olan ürünler ile çevredeki toz veya birçok farklı kir toz tutucu filtre kısmına aktarılır. Bu filtreler havaya zarar veren kirleticileri tutarak ayrıştırma gerçekleştirir.

Toz ve Duman Toplama Sistemlerinin Kullanıldığı Alanlar

Endüstriyel alanlarda daha yüksek bir potansiyel ile sağlıklı bir ortamda çalışma gerçekleştirmek için, mutlaka toz ve duman toplama sistemleri kullanılması büyük bir önem arz eder. Çimento fabrikalarında üretim alanlarında, Sinter tesisleri, Ark ocakları; Demir Çelik fabrikalarında ve enerji tesislerindeki kömür külü ile kömür tozunu aktarılmasında; bu üniteler en etkili yöntemi sunar. Parçacık halinde hava filtrelerine çekilen kirletici etmenlerle, daha sağlıklı ve yüksek bir potansiyele sahip çalışma alanı yaratılır. Ayrıştırma işlemi tamamlandıktan sonra temiz hava yeniden ortama salınır. Üstelik çalışanların daha rahat bir alanda yüksek bir verim sağlayabilmesi için, temiz havanın içindeki sıcak ve nemli havada tamamen arındırılır.

Profesyonel Hizmet İçin Hemen Bizimle İrtibata Geçebilirsiniz

Çalışma ortamınızdaki verimin yüksek bir potansiyele ulaşması için hemen bizimle irtibata geçmeniz yeterlidir. Profesyonel kadromuz ile kaliteli bir hizmet politikası altında üretimini gerçekleştirdiğimiz toz toplama sistemlerini, endüstriyel alanlarınızdaki önemli noktalarda montajını gerçekleştirmekte. Çeşitli güç ve fidelerde tercih imkanı sağlayan bu sistemler, ortamın yapısına ve büyüklüğüne bağlı olarak değerlendirilmektedir. Yapılan plan ve programlama doğrultusunda alanın tüm krokisi çıkarılarak sistemler buna göre monte edilir. Böylece gaz salınan bir ortamla talaş ile toz duman haline gelmiş alanlara göre bu mekanik sistemler kullanılır. Kotanızı düşünmeden üretiminizin denge sağlaması ve çalışanlarınızın sağlığının korunması için, hemen bizimle iletişim kurabilirsiniz.