Sultangazi Havalandırma

Sultangazi Havalandırma

Sultangazi havalandırma sistemleri ile kirli havanın ortamdan uzaklaştırılması yerine temiz ve taze havanın getirilmesi gerekmektedir. Kapalı ortamlarda bulunan insanlar solunum yaparak içeride bulundukları havaya karbondioksitin yanında su buharı ve kötü kokular bırakmaktadırlar. Sanayi tesislerinde ise işletme içindeki işlemler sırasında ortama atık gazlar bırakarak ortam havasının kirletmektedirler. Kirlenen bu hava ortamında uzun süre kalınması insan sağlığını tehdit etmektedir.

Sultangazi Havalandırma Firması

İnsanlar sürekli olarak solunuma devam ettiklerinden ortama temiz hava alım işleminin sürekli yapılması gerekmektedir. Havalandırma sistemleri bu hava değiştirme işlemini yapmaktadır. Başarılı bir havalandırma sistemi dış ortam hava kalitesinden bağımsız olarak iç ortamdaki hava kalitesini ve nemini istenilen düzeyde sabit tutmak amacı ile tasarlanmaktadırlar. Havalandırma sistemleri çoğu zaman iklimlendirme sistemleri ile birlikte kullanıldığından bazı durumlarda hava kalitesinin yanında hava sıcaklığının da istenilen değerlerde tutulması havalandırma sistemlerinden beklenen performans kriterlerinden biridir. Ortam neminin Sultangazi havalandırma sistemleri sayesinde istenilen aralıklarda sabit tutulması da başarılı bir havalandırma sisteminden beklenen sonuçlardandır.

Havalandırma Sistemi ve Hava Kalitesi

Çok sayıda insanın bir arada bulunduğu alışveriş merkezi, sinema, tiyatro, fabrika havalandırması gibi alanlarda solunan havanın kalitesi insan konforu doğrudan etkilediğinden ziyaretçilerin bu alanlara bir daha gelip gelmemesini binanın havalandırma kalitesi belirler denebilir. Havalandırması uygun olmayan pis kokulu bir sinema ya da tiyatroda dünyanın en güzel filmi ya da oyunu olsa kimse izlemeye gitmez, gidenler de izlediğinden bir zevk alamaz. Bu nedenle havalandırma sisteminin kalitesi bu tür ticari binaların kalitesini doğrudan etkilemektedir.

Bu tür mekanlarda ortam havasının fazla kirlenmesine müsaade etmeyecek şekilde iç mekana yeterli miktarda taze hava sürekli olarak göndermek gerekmektedir. Sanayi işletmelerinde ise yapılan üretimin kaliteli olabilmesi ve çalışanların ortamda rahat bir şekilde çalışabilmeleri için ortamın havalandırılması gerekmektedir. Havalandırmanın eksikliği çalışanların performansını düşüreceği gibi üretilen ürünlerin kalitesini de doğrudan etkilemektedir. Özellikle tekstil sektöründe ortamın belirli nem değerlerinin üzerinde olması istenir. İstenilen nem değerinin altına düşüldüğünde dokunan iplikler kolayca kopacağından üretimde aksamalara sebep verebilmektedir.

Kaliteli Havalandırma Sistemi

Kaliteli bir havalandırma Sultangazi havalandırma sistemleri tarafından tasarlanarak gerektiği kadar temiz havayı sürekli olarak sağlamalıdır. Diğer yandan bu işlem yapılırken hava akımı(cereyan) rahatsızlık verecek düzeyde olmalıdır. Havalandırma sistemi mahallin tamamına kaliteli havayı homojen bir şekilde verebilmelidir. Eğer havalandırma sisteminde fan kullanılıyorsa, bu fanların sessiz çalışması istenmektedir.