Şişli Havalandırma

Şişli Havalandırma

Şişli havalandırma sistemleri tüketiciler için en uygun çözümleri sunmaktadır. Hava kalitesinin düşmesi insan hayatı için önemli sonuçlar doğurabilmektedir. Kapalı alanlarda uzun süre havalandırma olmadan kalan insanlar soluduğu hava içindeki karbondioksit oranının artmasına bağlı olarak ölümle neticelenen sonuçlar doğurabilmektedir. Havalandırma sistemleri tasarımı ve hesaplanması dikkatle ve bilgi birikimi ile yapılmaktadır.

Şişli Havalandırma Sistemleri Firması

İnsan hayatı için önemi sebebi kapı alanlarda bulunan tüm insanlar için havalandırma çok önemlidir. İnsanlar oksijen alıp karbondioksit vermektedirler. Ortamda artan karbondioksit miktarı solunan hava içinde belirli değerlerin üzerine çıktığında insan hayatı için tehlike başlamaktadır. Uzun süre bu havanın solunum sistemine girmeye devam etmesi ölümcül sonuçlara yol açabilmektedir. İnsanların yaşadığı mekanlarda bu sonuçla karşılaşmamak için kirli havanın ortamdan uzaklaştırılması ve Şişli havalandırma sistemleri tarafından sağlanan oksijence zengin ve kirletici oranın daha olduğu temiz havanın iç ortama alınması gerekmektedir. İç ortama alınacak hava insanların yaşadıkları ortamın dışından aşınarak iç ortama verildiği için bu havanın kalitesi için de önemlidir.

Havalandırma Sistemleri İle Hava Kalitesi Artırın

Artan çevre kirliliğine bağlı olarak bazen çevre havası oldukça kirli olabilmektedir. İnsanların yaşadığı ortamlara bu havanın doğrudan transfer edilmesi içerideki havadan farksız belki de daha kirli havanın iç ortama alınması demek olur ki bu durum istenmeyen bir durumdur. Mekan içindeki kirli hava kolaylıkla fanlar yardımı ile dışarı atılabilir. Bu ortama Şişli havalandırma sistemleri çözümleri ile temiz hava almak gerekir. Peki ya dış ortama havası iç ortamdan daha kirli ise ne yapılmalı. Bu durumda devreye hava filtreleri girmektedir. Filtreler hava içindeki zararlı gazların ve partikülleri tutarak içeri alınan havanın kalitesini artırmaktadır. Bazen dış ortam havasında rahatsız edici kokular bulunabilir.

Havadaki Kokunun Giderilmesi

Bu koku giderilmediği takdirde içerideki insanlar rahatsız olur. Bu nedenle böyle durumlarda koku giderici filtrelerin kullanılması kaçınılmaz hale gelmektedir. Havalandırma sistemleri demek sadece iç ortamdaki kirli havanın alınması yerine dış ortam havasının alınması demek değildir. Gerçek havalandırma sistemi insan sağlığı için tehlikeli sınırlara gelmeden ortam havasının kaliteli ve temi hava ile değiştirilmesi demektir. Bu sayede insanların yaşam konforu ve üretim performansı artmaktadır.