Sığınak Havalandırma Sistemleri

Sığınak Havalandırma Sistemleri

Sığınak havalandırma sistemleri, ortam içerisinde koruma süresince bulunacak insanların idame ettirilebilmesi için; düşünülen temiz havanın sağlanması adına kullanılır. Mutlaka asgari ihtiyaç hava tespiti gerçekleştirilerek üretim ve montaj işlemleri sağlanmalıdır. Böylece maksimum süre ile yeterli insan sayısının yaşamını sürdürmesine olanak verilir. Bu konuda ele alınması gereken bazı etmenler söz konusudur. Öncelikle ortamdaki oksijen miktarı karbondioksit orantılı bir tespit neticesinde sistemler ele alınır. Ayrıca ortamda meydana gelebilecek sıcaklık ve nem oranı da söz konusu işleme dahil edilir. Böylece farklı sebeplerden dolayı amaca göre kullanılacak olan sığınak alanlarına, en doğru havalandırma sistemleri yerleştirilir. Günümüzde imar kanuna göre düzenlenmiş yönetmelikler dahilinde, belirli kriterler ön plana alınarak artık bu sistemlerin farklı yapılara yerleştirilmesi; bir mecburiyet haline gelmiş durumdadır.

Farklı Amaçlar Altında Üretimleri Gerçekleştirilen Sığınak Havalandırma Sistemleri

Sığınak ve bodrumlarda yeterli hava koşullarının sağlıklı bir sistem altında ayarlanabilmesi için mutlaka doğru plan ile projeler dahilinde, sığınak ve bodrum havalandırma sistemleri üretim ve montajı gerçekleştirilmelidir. Bu konuda firma olarak gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla, alanın konum, yapı ve bulunduğu koşullarına göre sığınak havalandırma sistemlerinin üretimini sağlıyoruz. Uzman kadromuz ile üretimin ardından adresinize ulaştırmak suretiyle montaj işlemlerini de sağlıyoruz. Yetişkin bir insanın teneffüs edeceği havanın miktarına göre yapılacak oranlama eşliğinde, bu sistemler sığınak alanlarına profesyonel bir montaj ile yerleştirilmektedir. Kullanılacak amaca bağlı olarak üretimden geçen bu sistemler, etkin bir çalışma prensibi sağlarlar. Böylece uzun süreli ve sağlıklı yaşam alanı elde edilir.

Sığınak Havalandırma Sistemlerinin Kullanıldığı Farklı Alanlar

Günümüzde sığınak havalandırma sistemleri birçok farklı alanda değerlendirilmektedir. Konvansiyonel silahlarla nükleer alanlarda, kimyevi ve biyolojik harp tesislerinin üretim ve depolama noktalarında mutlaka montajı gerçekleştirilmektedir. Ve pek tabi önemli afet dönemlerinde insanlar için sağlıklı bir yaşam ortamı yaratılması adına büyük bir önem teşkil eder. Hem canlı hem de cansız kıymetleri etkin bir alan içerisinde korumak için tasarlanırlar. Ayrıca ülkenin harp gücünün ve insanlarının yaşaması için, özel olarak inşası geniş alanlara profesyonel bir anlayışla gerçekleştirilir. Bu konuda firma olarak ele aldığımız çalışma prensiplerimizle, sizlere çok uygun fiyatlarla artık kanunen bir mecburiyet halini almış bu sistemleri; en iyi hizmet politikası eşliğinde sağlamaktayız.

Sağlıklı Bir Ortam Yaratmak İçin Özel Sığınak Havalandırma Sistem Çeşitleri

Sığınak havalandırma sistemleri de kendi aralarında ayrılmaktadır. Üretimin gerçekleştirilmesi ile montajının sağlanacağı ortamın özelliklerine, farklı yapısına bağlı olarak teknik donanıma sahip ürünler değerlendirilir. Yetişkin bir insanın tüketeceği oksijen miktarı ile ortamda saklanacak insan sayısına göre sığınak havalandırma sistem çeşitleri değerlendirilir. Firma olarak profesyonel bir anlayış içerisinde üretimini gerçekleştirdiğimiz bu ürünleri, plan ve program dahilinde mekanın tüm özelliklerini baz alarak montajını sağlamaktayız. Kaliteli bir hizmet ve ürün elde etmek için hemen bizimle iletişim kurabilirsiniz.