Samandıra Havalandırma

Samandıra Havalandırma

Samandıra havalandırma sistemleri alanında faaliyet gösteren Teknosac Havalandırma konusunda çözüm ortaklığı yapmaktadır. Çağımızın ihtiyaçları sonucunda oluşan modern mimari anlayışı toplumları birlikte bulunulan mekânlara itmektedir. Bu mekânlar çok büyük kapalı alanlardan oluştuğundan doğal yollarla havalandırmaları sağlanamamaktadır. Doğal havalandırma sağlansa dahi, dışarıdaki havadaki bazı kirleticilerin etkisi ile sağlık sorunları oluşabilmektedir. Havadaki bazı kirletici maddeler şöyledir: egzoz gazları, canlıların solunum artıkları, istenmeyen kokular ve toksik maddeler.

Samandıra Havalandırma Sistemleri Firmasının Sağladığı Avantajlar

  • Sistemlerimiz, ortama durmaksızın yeni hava sağlayarak canlıların konforunu arttırmaktadır.
  • Havada bulunan toksik maddeleri arındırarak, canlıların sağlıklı yaşayacakları ortamlar yaratmaktadır.
  • Tuvaletler ve mutfaklar gibi koku üreten ortamlardaki istenmeyen kokuları emerek diğer ortamlara yayılmalarının önüne geçmektedir.
  • Tehlikeli gazlar üretilen ortamlardaki yanıcı ve patlayıcı gazlar tahliye eden sistemlerimiz iş ve işçi güvenliği sağlamaktadır.

Kurulumunu Yaptığımız Havalandırma Sistemi Çeşitleri

Havalandırma sistemleri çalışma prensipleri bakımında üç ana başlıkta incelenmektedir. Bu ana başlıkların altında ihtiyaca göre üretilen pek çok varyasyonda sistem bulunmaktadır. Doğru sistem seçimi için doğru ihtiyaç analizleri yapılmalıdır. Samandıra havalandırma sistemleri üzerine çalışan firmamız, müşterilerimizin ihtiyaçlarını analiz edecek uzman bir teknik ekibe sahiptir. Müşterilerimizden ihtiyaçlarını belirlemek için bazı bilgiler istenmektedir. Bu bilgiler: mekânın kullanım amacı, mekanda bulunacak tahmini insan sayısı, mekanda tehlikeli gazların varlığı, koku üreten ortamlar ve ortamların hacimleridir. Bu bilgiler toplandıktan sonra analiz edilerek alternatif sistemler seçilmektedir. En doğru karar müşteri ve uzman ekibimizin birlikte çalışması ile belirlenmektedir. Kurduğumuz sistem tiplerini inceleyecek olursak:

1. Atölye Havalandırma Sistemleri

Bu üniteler genellikle doğal havalandırma imkanı bulunan ancak kaliteli hava talebi olan atölyelere kurulmaktadır. Atölyeler ve küçük çalışma alanlarına sahip yerler bu sistemi tercih etmektedir. Küçük hacimli alanlar için oldukça yeterlidir. Kurulumları için çok küçük alanlar gerekmektedir. Atölyelerdeki standart elektrik altyapısı ile çalıştıkları için ekstra bir tesisat ihtiyacı yoktur.

2. Alışveriş Merkezi Havalandırma Sistemleri

İnsanların toplu halde bulundukları, büyük iç hacme sahip, doğal havalandırma imkanı bulunmayan alışveriş merkezleri ve AVM alanlarında tercih edilmektedir. Büyük alanların havalandırılması için pek çok çeşitte projeler tasarlanmaktadır. Bu sistemlerin tasarımı ve imalatı teknik donanım ve uzmanlık istemektedir. Samandıra havalandırma sistemleri üzerine faaliyetler sürdüren firmamız gereken altyapıya sahiptir.

3. Lokanta ve Restoran Havalandırma Kanalları

Gıda üretilen ortamlarda kullanılmaktadır. Prensip olarak konut tipi davlumbazlara benzerler.