Otopark Havalandırma Sistemleri

Otopark Havalandırma Sistemleri

Araç sayısının her geçen gün artış göstermesi ve yoğun trafik nedeniyle, günümüzde otopark alanlarının önemi çok daha büyük hale geldi. Paralel olarak araçların sağlıklı bir ortam içerisinde korunması ve insan sağlığı adına, otopark havalandırma sistemleri aynı önemi taşımaktadır. Özellikle çok katlı otopark sayılarının her geçen gün artış göstermesi, havalandırma sistemlerinin artık bir mecburiyet haline gelmesine etken olmuş durumdadır. Otoparklar artık sadece kendi başlarına bir sektör değildir.

Alışveriş merkezlerinde, otogarda; havalimanlarında, sinema ve tiyatro gibi sosyal etkinlik alanlarının zemin ile bodrum katlarında otoparklar mutlaka bulunmaktadır. Yoğun bir kalabalığın ziyaret ettiği bu alanlarda, yangın ya da bu gibi doğal sebeplerden ötürü tehlikeler yaşanabilir. Böylesi problemler karşısında, olası acil çıkışlar için duman kontrol sistemleri devreye girmektedir. Bu sistemlerin etkin bir şekilde çalışması ve insanların zamanı ihtiyaç duyması için, otopark havalandırma sistemleri mutlaka profesyonel bir çapta ele alınmalıdır.

Güven İçerisinde Kullanılan Otopark Havalandırma Sistemleri

Gün içerisinde yoğun olarak değerlendirilen otopark alanlarındaki havalandırma sistemleri, araçların güven içerisinde tutulmasına fırsat tanırken; insan sağlığını da önemli bir pencerede ele almaktadır. Firma olarak üretimini gerçekleştirdiğimiz ve profesyonel bir hizmet politikasıyla ele aldığımız, otopark havalandırma sistemleri ile sizlere en uygun üretim ve montaj desteğini sunmaktayız. Otopark alanının yapısına, büyüklüğüne ve planlamasına bağlı olarak bu sistemler için program çıkarıyor, buna göre montaj işlemini gerçekleştiriyoruz. Otopark alanlarındaki herhangi bir olası problem karşısında, kalabalık kitlenin hayatını koruyacak havalandırma sistemleri, yangın ve benzeri problemler karşısında güvenli bir kaçış desteği de sunar.

Kapalı Otoparklar İçin Havalandırma Sistemleri

Gün içerisinde özellikle kapalı otoparklar için kapasitesine bağlı olarak ortalama 6 hava değişimi gerçekleştirilmelidir. Duman tahliyesi söz konusu olduğunda ise otoparkın tek katı adına 10 hava değişimi gerçekleştirilmesi gerekir. Havalandırma şaftındaki eşdeğer yük doğru bir yükleme prensibi sunmalıdır. Fanların ise mutlaka minimum 2 saatte bir süre çalışma görevini üstlenmesi gerekir. Kanal sistemleri mutlaka otoparkın yüksekliği ile genişliğine bağlı olarak, belirli seviyelerde egzoz edilmesi gerekmektedir. Bütün bu matematiksel verilerle profesyonel bir çalışma için otopark havalandırma sistemleri konusunda hemen bizimle iletişim kurabilirsiniz. Üretimini profesyonel bir anlayış ile gerçekleştirdiğimiz havalandırma sistemleri, bütün farklı yapısal bütünlüğe sahip otoparklar için özel bir işlevsellik sunmaktadır.

Taze Hava Sağlayacak Özel Otopark Havalandırma Sistem Ürünleri

Mutlaka düzenli olarak havalandırma işlemi otopark alanlarında gerçekleştirilmelidir. Bu yüzden taze hava kaynaklarına dikkat edilmeli ve buna göre üretimden geçen sistemlerin, profesyonel çapta montajı gerçekleştirilmelidir. Eğer standart bir prosedür çerçevesinde doğal taze hava akışı gerçekleşmiyorsa, sistem aracılığıyla taze hava akışı sağlanması gerekir. Bu konuda kaliteli bir hizmet politikası ile ele aldığımız çalışmalarımız dahilinde, güçlü referanslarımızla sizlere en iyi hizmeti sunmaktan gurur duyarız. Hemen otopark alanı için en uygun havalandırma sistemleri adına bizimle irtibat kurabilirsiniz.