Küçükçekmece Havalandırma

Küçükçekmece Havalandırma

Küçükçekmece havalandırma sistemleri uzman kadrosu ve teknik birikimi ile her türlü havalandırma sistemi ihtiyaçlarında çözüm ortağınızdır. Hava kalitesi canlılar ve insanlar için oldukça önemlidir. Kapalı mekanlarda zamanla hava kalitesi düşmeye başlar. Hava kalitesinin düşme hızı kapalı alanda bulunan varlıkların havayı kirletme hızına bağlı olarak değişir. İnsanların yaşadığı alanlardaki hava kalitesi değerleri ile diğer canlıların ya da kimyasal madde gibi farklı ürünlerin depolandığı alanların havalandırma ihtiyaçları farklıdır.

Küçükçekmece Havalandırma Firması

Havalandırma sistemi tasarlanması ve projelendirmesi derin bir teknik bilgi gerektirmektedir. Örneğin sanayi depolarının havalandırılması insanların yaşadığı ortamların havalandırmasından farklı kriterlere göre yapılır. Çünkü insan yaşamı için gerekli hava kalitesi ile depolarda depolanan ürünün saklanması tamamen farklıdır. İnsan yaşamı için hava içinde bulunan karbondioksit sınırı önemli olurken bu sınırın aşıldığı anlarda insanların yaşaması mümkün olmamaktadır. Sanayi depolarındaki birincil konu depo içindeki ürünlerin ticari değerlerini uzun süre korumaya yöneliktir. Bu sebeple ticari depoların havalandırılmasında depo içindeki ürünün etkilendiği hava kalitesini etkileyen parametrelerin belirlenmesi gerekmektedir. Bu parametreler kontrol edilerek belirlenen değerlerin üzerine hava kirliliğinin çıkmaması için Küçükçekmece havalandırma sistemleri tarafından sistem tasarımı yapılır.

Fabrika Havalandırma Sistemleri

Özellikle zararlı kimyasalların depolandığı sanayi depolarının havalandırılmasında çok dikkat edilmelidir. Zararlı ve yanıcı gaz içeren kimyasal depolarında yangın riski en önemli sorunlardan biridir. Ortamdaki yanıcı ya da parlayıcı gaz miktarının tehlike sınırlarına ulaşmaması için sistemin ortam içi havasını yenilemesi beklenmektedir. Gerektiğinde bu tür depolarda havalandırma sistemlerine yangın söndürme sistemleri de eklenmektedir.

Lokanta ve Restoran Havalandırma Kanalları

Gıda maddelerinin depolanması da başka bir havalandırma uzmanlığı gerektiren alanlardandır. Özelikle meyve sebzeler bahçelerden koparıldıktan sonra depolara konulduklarından sonra yaşamsal faaliyetlerine devam etmektedirler. Bazı meyveler depolama sırasında bu yaşamsal faaliyet sonrasında zararlı gazlar çıkarmaktadırlar. Depo içinde artan zararlı gazlar uygun havalandırma sistemi ile ortam dışına atılamazsa depo içindeki meyve ve sebzeler kısa sürede bozulmakta ve ticari değerini yitirmektedirler. Bilinçsiz yapılan havalandırma sistemleri büyü maddi kayıplara sebep olmaktadır. Gerek insan yaşamı söz konusu olduğunda gerekse sanayi depolarının havalandırmasında Küçükçekmece havalandırma sistemleri en iyi çözümleri en uygun fiyata sunmaktadır.