Fatih Havalandırma

Fatih Havalandırma

Fatih havalandırma sistemleri alanında faaliyet sürdüren firmamız, belirlenen ihtiyaçlar çerçevesinde havalandırma sistemleri üretmektedir. Havalandırma sistemleri, bulundukları ortamdaki kirli havayı arıtarak canlıların konfor seviyelerini yükselten sistemlerdir. Çağımızın koşulları insanları toplu halde yaşamaya zorlamaktadır. Toplu halde yaşanan binalarda doğal havalandırma imkanı sağlamak çoğu zaman mümkün olmamaktadır. Doğal havalandırmayı sağlayan pencereler kullanılsa dahi dışarıdan filtresiz olarak tesis edilen havanın içerisinde de pek çok zararlı madde barınmaktadır. Bunlardan bazıları: havadaki zararlı iyonlar, fosil yakıtların oluşturduğu zararlı gazlar, toz zerrecikleri ve kötü kokulardır. Bahsi geçen kirletici maddeler solunum faaliyeti ile vücudumuza dahil olduğunda pek çok sağlık sorununa kapı aralamaktadır.

Fatih Havalandırma Sistemleri Firması

Teknosac Havalandırma, sistem seçiminden önce müşterilerinden bazı bilgiler toplamaktadır. Bunlar: havalandırılacak alanların ne maksatlarla kullanılacağı, alanlarda toksik gaz salınımı olup olmayacağı, havalandırılacak ortamda bulunacak canlı sayısı, ortamın her hangi bir rahatsız edici koku barındırıp barındırmadığıdır.

Bütün bu bilgiler, ortam hacimleri de dikkate alınarak uzman ekibimiz tarafından analiz edilmektedir. Analizler sonucunda müşterilerimize çeşitli sistem tavsiyeleri sunulmaktadır. Fatih havalandırma sistemleri üzerine çalışan firmamız rehberlik hizmeti de vererek müşterilerimizin en doğru ve ekonomik sistemi seçmelerine yardımcı olmaktadır. Müşterimizin seçiminden sonra uygun sistemin projelendirme safhasına geçilmektedir.

Ürettiğimiz Sistemlerin Faydaları

  • Sistemlerimiz, ortamlardaki taze hava varlığını muhafaza ederek kirlenen havayı süratle tahliye etmektedir.
  • İstenmeyen hava sirkülasyonlarının önüne geçerek, tuvalet ve mutfak gibi alanlardaki kokuların yaşam veya çalışma alanlarına ulaşmasını engellemektedir.
  • Havadaki sağlığa zararlı gazları filtre ederek ortamdan uzaklaştırılmalarını sağlamaktadır.
  • Ortamın ısı ve nem değerini devamlı olarak takip eden ısıtma ve soğutma sistemleri, müşterimiz tarafından belirlenen değerlerin kolayca yakalanmasını sağlamaktadır.
  • Maden depoları gibi alanlarda oluşan patlama tehlikesi içeren gazları, tehlikesiz bir biçimde ortamdan uzaklaştırılarak çalışanların güvenliğini sağlamaktadır.

Havalandırma Sistemi Üreten Firma Seçiminin Önemi

Havalandırma sistemleri ciddi mühendislik projeleridir. Projenin tasarım aşamasında oluşacak hatalar sistemin kusurlu olarak çalışıp görevini yerine getirmemesine sebep olabilir. Bu yüzden alanında uzman, yetkin ve tecrübeli teknik ekibe sahip firmalarla çalışılmalıdır. Fatih havalandırma sistemleri alanında faaliyetlerini sürdüren firmamız uzman teknik ekip ve gerekli tecrübeye haizdir.

Özellikle büyük hacimli alanların havalandırmasında kullanılan merkezi sistemler, periyodik olarak bakım görmelidir. Bakım işlerinin yapılabilmesi için erişilebilir sistemler tercih edilmelidir. Bu sistemlerin tasarlanması da uzmanlık istemektedir.