Eyüp Havalandırma

Eyüp Havalandırma

Eyüp havalandırma sistemleri alanında çalışan firmamız pek çok projeye çözüm ortaklığı yaparak insanlar için konforlu alanlar yaratmaktadır. Havalandırma sistemleri basitçe, bir ortamın havasında bulunan kirleticileri arındırarak insanlara kaliteli ve sağlıklı hava sağlayan sistemlerdir. Ülkemizdeki modern mimari anlayışın sonucunda pencere erişimi kısıtlı olan mekanlar tasarlanmaktadır. Doğal havalandırma sistemlerinden mahrum olan bu mekanlarda insanların konforlu bir şekilde bulunması için havalandırma sistemleri üretilmektedir.

Eyüp Havalandırma Firması

  • Havalandırma sistemi, bulunduğu ortama durmaksızın taze hava tedarik etmelidir.
  • Ortamda bulunan toksik maddeleri bertaraf ederek uzaklaştırmalıdır.
  • İstenmeyen hava akımlarını önleyerek ortamlar arasında hava ve koku geçişine engel olmalıdır. Açıklamak gerekirse, tuvalet ve mutfak gibi alanlarda üretilen kokular insanların yaşam alanlarına karışmadan ortamdan uzaklaştırılmalıdır.
  • Parlayıcı ve patlayıcı gazların oluşabildiği depolardaki bu gazlar tehlike yaratmadan uzaklaştırılmalıdır. Maden depoları bu duruma örnek olarak verilebilir.

Eyüp havalandırma sistemleri üzerine çalışan firmamızın ürettiği sistemler belirtilen özelliklerden hepsini sağlayarak, canlılar için sağlıkla solunabilir hava sağlamaktadır.

Kaç Çeşit Havalandırma Sistemi Vardır?

Havalandırma sistemleri prensipte üç çeşittir ancak her bir madde kendi içerisinde çok farklı varyasyonda sistemler barındırmaktadır. Sistem tercihi yapılırken müşterilerimizden bazı bilgiler istenmektedir. Bunlar: oramın kullanım amacı, ortamda bulunacak canlı sayısı, ortamın her hangi bir istenmeyen koku üretip üretmediği, ortamda toksik veya tehlikeli madde bulunup bulunmadığıdır. Bu bilgiler müşterilerimizden alındıktan sonra, uzman ekiplerimiz tarafından ihtiyaç analizleri yapılmaktadır. Analizlerin sonucunda tercih edilebilecek alternatifler belirlenerek müşterilerimizle birlikte karar verilmektedir.

1. Lokal Havalandırma Üniteleri

Ürün gamımızın giriş modelinde bulunan bu sistemler genellikle küçük hacimlerin havalandırılması maksadı ile tercih edilmektedir. Konutlar, dükkanlar ve küçük ofisler bu alanlara örnek verilebilir. Kurulumları kolay ve ucuzdur. Hazır üniteler tercih edilebildiği gibi müşteri talepleri doğrultusunda özel üniteler de üretilebilmektedir.

2. Merkezi Havalandırma Üniteleri

Tasarımları, imalat ve montajları firmamız tarafından yapılan ünitelerdir. Büyük ortamların havalandırılması amacıyla tercih edilirler. Ofis binaları, sinema ve toplantı salonları, kapalı spor kompleksleri bu mekanlara örnek verilebilir. Bakımları sırasında sorun yaşanmaması için teknik bilgi ve tecrübe sahibi kişilerce tasarlanmaları gerekmektedir. Eyüp havalandırma sistemleri alanında faaliyet gösteren firmamız bu alanda profesyonel çözümler sunmaktadır.

3. Davlumbaz Üniteler

Temelde, konutlardaki davlumbaz sistemlerine benzeseler de üretimleri ihtiyaca özel olarak tasarlanmaktadır. Gıda üretimi yapan küçük veya büyük ölçekte işletmelerde yemek kokularının müşteri ve çalışanların konforlarını düşürmemesi için tercih edilmektedir.