Esenler Havalandırma

Esenler Havalandırma

Esenler havalandırma sistemleri üzerine çalışan firmamız havalandırma alanında ortama ve kirletici etkenlere özel çözümler üretmektedir. Bulunduğumuz ortamların havası pek çok olumsuz etki altında kalıp kirlenmektedir. Bu kirliliğin önüne geçilmesi için çeşitli tip ve özelliklerde havalandırma sistemleri üretilmektedir.

Esenler Havalandırma Sistemleri

  • Ortam sıcaklığı ve nemi ilgili sensörlerle takip edilerek, insanların konforlu hissedeceği düzeylerde tutulmaktadır.
  • Havayı kirleten maddeler ortamdan uzaklaştırılmaktadır.
  • Yangın ve patlama riskine sahip gaz formundaki tehlikeli maddeler tahliye edilmektedir.
  • Tuvalet ve mutfak gibi kısımlardan yaşam alanlarına ulaşan kötü kokular engellenmektedir.

Tasarladığımız Havalandırma Sistemleri

Bir havalandırma sisteminin görevini hakkıyla yerine getirebilmesi için öncelikle ihtiyaçlar doğru tespit edilmelidir. Bu ihtiyaçların tespiti Esenler havalandırma sistemleri üzerine çalışan firmamız tarafından uzmanca yapılmaktadır. İhtiyaçların doğru tespiti için müşterilerimizden bazı bilgiler istenmektedir. Bunlar: mekânın ne amaçla kullanılacağı, mekânda bulunması beklenen canlı sayısı, mekânın içerisinde her hangi bir zehirli madde salınıp salınamayacağı, patlayıcı veya parlayıcı gazların varlığı gibi konulardır. Uzman tasarımcılarımız bu bilgileri topladıktan sonra detaylı bir ihtiyaç analizi yaparak, sistem seçimini müşterilerimizle interaktif bir şekilde gerçekleştirmektedir. Bu bağlamda, tasarladığımız başlıca sistem tiplerini listeleyelim:

Yerel Havalandırma Sistemleri

Küçük hacimli alanların havalandırılması amacıyla kurulmaktadır. Kurulum maliyetleri düşüktür. Kurulum için az miktarda alan kaplar. Binanın mevcut elektrik altyapısı ile çalışırlar. Konutlar ve küçük ofisler için uygun bir çözümdür.

Merkezi Havalandırma Sistemleri

Her hangi bir alan kısıtlaması olmaksızın, proje bazlı olarak üretilen sistemlerdir. İnsanların yoğun olarak bulunduğu büyük hacimleri havalandırmak için kullanılırlar. Tasarımları tecrübe ve teknik birikim gerektirmektedir. Esenler havalandırma sistemleri alanında faaliyet gösteren firmamız bu sistemleri başarıyla tasarlayıp kuracak donanım ve tecrübeye sahiptir.

Davlumbaz Tipi Sistemler

Gıda üreten her türlü işletmede kullanılması zorunlu sistemlerdir. Küçük cafelerden büyük gıda endüstrilerine varıncaya kadar yaygın bir kullanım ağı bulunmaktadır. Gıda üretimi esnasında oluşan koku ve zararlı yanmış gaz artıklarının filtreleyerek ortamdan başarıyla uzaklaştırılmasını sağlarlar. Koku filtreleme sistemlerin tasarımında; işletmenin üretim hacmi, hangi tip yakıtlar ile çalışarak üretim yaptığı, gıdalarda kullanılan koruyucu kimyasalların içerikleri gibi konular önem arz etmektedir. İhtiyaç analizi doğru yapılarak uygun bir sistem seçilerek kurulmalıdır.