Çatalca Havalandırma

Çatalca Havalandırma

Çatalca havalandırma sistemleri üzerinde faaliyet sürdüren firmamızın ürettiği havalandırma sistemleri ile işletmenizin her zaman yanında. Havalandırma sistemleri, kuruldukları ortamın hava kalitesini arttırmak amacıyla üretilen sistemlerdir. Bulunduğumuz ortamların hava kalitesi çeşitli kirleticiler tarafından olumsuz etkilenmektedir. Bu kirleticilerin başlıcaları: çalışan makinelerin oluşturduğu zararlı gazlar, canlıların solunumları sonucu açığa çıkan gazlar, yemek kokuları ve bazı çalışma ortamlarında oluşan yanıcı gazlardır. Solunan havanın kalitesinin yeniden kazanması için pek çok farklı çalışma prensibine dayanan havalandırma sistemleri üretilmektedir.

Lokal Havalandırma Sistemleri

Genellikle küçük hacimler için tercih edilmektedir. Konutlar, tek katlı ofis alanları, küçük depolar bu sistemin tercih edildiği başlıca alanlardır. Kurulum ve montajları basittir. Havalandırma sistemi ürün gamımızın giriş modellerinden oluşmakta olan bu sistemler için gereken kurulum alanı da oldukça küçüktür. 220V standart elektrik şebekesi alt yapısı ile çalışırlar. Küçük hacimlerin havasını başarıyla temizleyen sistemlerimiz, sağlıklı ve solunabilir hava temin ederler. Ortamdaki toksik maddeleri ve kokuları yok ederek dışarıya atarlar.

Merkezi Havalandırma Sistemleri

Büyük hacimlerde, pek çok farklı tasarım ile üretilen ve montajı yapılan sistemlerdir. Bu sistemlerin sağlıklı çalışabilmesi için binanın inşaat aşamasından önceki projelendirme sürecinde tasarlanmaları gerekir. Mimari projeler ile bütünleşince çok yüksek verim sağlamaktadır. Büyük ofis binaları, alışveriş merkezleri, kongre salonları gibi insanların toplu olarak bulundukları alanlarda tercih edilirler. Dizayn ve kurulum aşaması teknik altyapı ve tecrübe gerektirmektedir. Çatalca havalandırma sistemleri alanında çalışan firmamız gerekli tecrübe ve altyapıya sahiptir. Merkezi sistemlerimiz insanların toplu olarak bulunduğu ortamlardaki hava kalitesini başarıyla korurlar. Çalışan ve müşteri konforunu sağlarlar. Isıtma sistemi destekli sistemlerimiz, ortamın nem ve ısı değerlerini sürekli takip ederek konforlu limitlerde kalmalarını sağlarlar.

Davlumbaz Tipi Sistemler

Gıda üretimi yapılan alanlarda kullanılması zorunlu sistemlerdir. Oluşan gıda kokusunu ve tehlikeli gazları ortamdan uzaklaştırırlar. Ürünlerimiz bu alandaki görevlerini başarıyla yerine getirip, ortamdaki gıda kokularını uzaklaştırarak çalışan ve müşteri konforunu arttırmaktadırlar.

Çatalca Havalandırma Sistemleri Firması

Havalandırma sistemleri binalara sonradan entegre edilebildiği gibi inşaat aşamasında da planlanabilmektedir. Sistemin daha verimli kullanılabilmesi için inşaat aşamasında dizayn edilmesi önerilmektedir.

Tekniğine uygun tasarlanmayan havalandırma sistemlerinin, yüksek ses yaratarak ses kirliliğine sebep olduğu bilinmektedir. Düzgün konumlandırılmamış sistemler ise çirkin bir görüntü vererek görüntü kirliliğine sebep olmaktadır. Bu kirliliklerin oluşmaması için sistemler işin teknik detaylarına sahip firmalar tarafından tasarlanmalıdır. Çatalca havalandırma sistemleri üzerine çalışan firmamız gürültü ve görüntü kirliliği üretmeyen sistemler tasarlamaktadır.

Özellikle merkezi sistemler, periyodik bakımlara ihtiyaç duymaktadır. Bu bakımların sağlıklı yapılabilmesi için sistem kurulumunda bakım yapılacak alanların erişilebilir olarak tasarlanması gerekmektedir.