Büyükçekmece Havalandırma

Büyükçekmece Havalandırma

Büyükçekmece havalandırma sistemleri alanında çalışan firmamızın ürettiği sistemler, işletmeler için faydalı olmaktadır. Günümüzde toplu olarak yaşanılan alanların sayısı giderek artmaktadır. Bu toplu alanlarda soluduğumuz havayı tehdit eden pek çok kirletici bulunmaktadır. Bu kirleticilerden başlıcaları: Ortamdaki canlıların solunumları sonucu oluşan atıklar, ortamda çalışan makinelerin karbon salınımları, mutfaklar ve tuvaletlerden ortamlara yayılan rahatsız edici kokular ve havaya karışan zehirli gazlardır. Bütün bu kirleticilere çözüm olarak gelişmiş havalandırma sistemleri tasarlanmaktadır. Bu sistemler ortam havasını zararlı maddelerden arındırarak, solunabilir ve kaliteli havaya çevirmektedir.

Havalandırma Sistemlerinin Faydaları

  • Hava içerisinde bulunan sağlık açısından risk yaratan maddelerin uzaklaştırılması sağlanır.
  • Ortamlara istenmeyen kokuların yayılması engellenir.
  • Toz, duman, zehirli gazlarla çalışılan ortamda iş ve işçi güvenliğinin tesis edilmesi sağlanır.
  • Havanın nem ve sıcaklık değerleri konfor limitlerinde tutulur.

Büyükçekmece Havalandırma

Havalandırma sistemleri temelde üçe ayrılsa da ihtiyaç doğrultusunda çok farklı sistemler üretilebilmektedir. Bu sistemlerin doğru projelendirilmesi ve uygulaması için teknik donanımı ve tecrübesi yeterli firmalarla çalışılması tavsiye edilmektedir. Büyükçekmece havalandırmasistemleri üzerine çalışan firmamız gerekli teknik bilgi ve tecrübeye sahiptir.

Yerel Havalandırma Sistemleri

Küçük hacimli alanların havalandırılması amacıyla kullanılmaktadırlar. Konut, küçük ofis alanları ve dükkanlarda tercih edilirler.

Merkezi Havalandırma Sistemleri

Pencere erişiminin olmadığı büyük alanların havalandırılması için tercih edilirler. Bu alanlara örnek olarak büyük ofis binaları ve alışveriş merkezleri verilebilir.

Davlumbaz Tipi Sistemler

Gıda üretimi yapılan alanlarda yemek kokularının etrafa yayılmadan dışarıya atılması için kullanılırlar. Çalışma prensipleri ev tipi davlumbazlar ile benzer olsa da ihtiyaç doğrultusunda projelendirilmeleri gerekmektedir.

Havalandırma Sistemi Tercih Edilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sistemler mümkünse binanın inşaat aşamasına geçilmeden mimari proje oluşturulurken tasarlanmalıdır. Mevcut binalara sistem kurulacaksa alanında uzman firmalarca çalışılmalıdır. Büyükçekmece havalandırma sistemleri üzerine çalışan firmamız mevcut binaların havalandırma sistemlerinin imalatı konusunda tecrübe sahibidir.

Sistemlerin tasarlanırken, görüntü ve ses kirliliği başlıklarının üzerinde titizce durulması gerekmektedir. Yanlış tasarlanan sistemler büyük alanlar kaplayarak görüntü kirliliği oluşturur. Yanlış malzeme seçimi sonucunda ses kirliliği de oluşturarak ortam konforunu düşürmektedir.

Havalandırma sistemlerinin pek çoğu düzenli bakımlar gerektirmektedir. Tasarım aşamasında bakım yapılacak alanların erişilebilir olarak tasarlanması gerekmektedir. Bu da tasarımı yapan ekibin profesyonelliği ve teknik becerisi ile mümkün olabilmektedir. Firmamız profesyonel mühendisler ile tasarım faaliyetleri yürütmektedir.