Beyoğlu Havalandırma

Beyoğlu Havalandırma

Beyoğlu havalandırma sistemleri olarak küçük işletmelerden, büyük ölçekli işletmelere kadar kaliteli hizmet vermekteyiz. İstanbul’da havalandırma sistemleri sektörü oldukça gelişmiştir. Gıda sektörü başta olmak üzere, imalathanelerde ve üretim tesislerinde kullanımı oldukça yaygındır.

Havalandırma sistemleri genelde iş yerlerinde kullanılır. Son dönemlerde rezidansların artmasıyla birlikte yaşam alanlarında da kullanımına başlanmıştır. Bulunulan ortamdaki kirli havanın doğal akımlar yardımıyla emilmesi ile dışarı atılması ve ardından bulunulan ortama temiz hava verilmesi amacıyla kullanılan sistemdir. Son dönemlerde akıllı binaların büyük şehirlerdeki yapılaşmada önemli rol oynadığını göz önünde bulundurursak havalandırma sistemi kullanma ihtiyacı da aynı oranda artmıştır. Ortamda bulunan duman, toz ve buhar gibi etkenlerin hepsini manipüle ederek, temiz hava sirkülasyonu sağlar.

Beyoğlu Havalandırma Sistemleri Firması

Hava sirkülasyonunun sağlayarak temiz bir ortam oluşmasını sağlayan havalandırma sistemlerinin temek amacı; devamlı olarak ortama temiz hava sağlamaktır. Kalabalık çalışılan ortamlar için ortamın havasının sürekli yenilenmesi hastalıklardan ve zararlı bakterilerden korunmak için oldukça etkilidir. Buhar ve dumanı da içine alarak ortama yeniden temiz hava verdiği için yangında zehirlenme gibi olumsuz durumların önüne geçer. Pis kokuları egale eder.

Hangi Sektörlerde Kullanılır?

Akıllı binalarda balkon kullanımı olmadığından ortak kullanım alanlarında havalandırma ihtiyacı ortaya çıkar. Pencere açılarak çözülemeyen sorunlar için güvenli bir havalandırma sistemi tercih edilmelidir. Kapalı mekanlarda yaşamın elverişsiz hale gelmemesi için bu sistemlerden yararlanılabilir. Özellikle büyük ölçekli endüstriyel üretim tesislerinde oldukça titiz bir analiz gerekmektedir.

Beyoğlu havalandırma sistemleri olarak ortamda bulunması zorunlu olan hava miktarı, mekanın kullanım şekli, büyüklüğü ve çalışan sayısı gibi önemli faktörlerini göz önünde bulundurarak profesyonel çözümler sunmaktayız. Havalandırma tipi için saptanması gereken bu kriterlerin mutlak dikkate alınması gerekir. Örneğin; 50 kişilik çalışanı ve 150 müşteri potansiyeli olan bir restoranın mutfak kısmı ile tuvalet bölümlerinde aynı havalandırma sisteminin kullanılması doğru olmayacaktır. Havalandırma sistemi yapılmadan önce; yeterli derecede olacak olan emiş miktarının analiz edilmesi, ortama verilecek temiz hava miktarının tespit edilmesi, kullanılan sistemin temizlik imkanları ve cihaz tipi önem teşkil etmektedir. Beyoğlu havalandırma sistemleri olarak gereksinimlerinizi tespit ediyor, gerekli analizleri yaparak uygun çözüm önerisini sunuyoruz.