Bayrampaşa Havalandırma

Bayrampaşa Havalandırma

Bayrampaşa havalandırma sistemleri alanında çalışan Teknosac Havalandırma tarafından kurulumu yapılan sistemleri ve faydalarını açıklayalım. Bir ortamın havasında bulunan zararlı ve rahatsız edici maddeleri uzaklaştırarak ortama taze hava sağlamaya yarayan sistemlere havalandırma sistemleri denilmektedir. Canlıların solunum artıkları, ortamda çalışan makinelerin oluşturduğu karbon bileşimli gazlar ortam havasının kalitesini düşürmektedir. Kirlenen ortam havasını arıtmak için çeşitli tip ve özellikte farklı havalandırma sistemleri geliştirilmiştir. Bu sistemlerin işlevlerini yerine getirmesi için bazı ihtiyaçları karşılaması gerekir.

Bayrampaşa Havalandırma Sistemleri Firması

  • Kurulumunu yaptığımız sistemler ortam havasını sürekli tazeleyerek ortama devamlı yeni hava sağlamaktadır.
  • Sistemlerimiz, ortam sıcaklığını ve ortam nemini konfor limitleri içerisinde tutmaktadır.
  • Tehlikeli gazlarla çalışılan ortamlara da kurulan sistemlerimiz ortamdaki yanıcı ve patlayıcı gazları uzaklaştırarak çalışma ortamının güvenliğini sağlamaktadır.
  • Hava içerisindeki kirletici maddeleri ortamdan atarak, havalandırılan mekanda bulunan insanların sağlığını korumalarına yardımcı olmaktadır.
  • Ortamda istenmeyen kokuların oluşmasını ya da yayılmasını engelleyerek konfor sağlamaktadır.

Havalandırma Sistemi Çeşitleri

Havalandırma sistemleri oluşan ihtiyaca binaen pek çok farklı dizaynda yapılabilir. Bu tasarımların yapılması için ortam hacminin, ortamın ne maksatla kullanıldığının, ortamda bulunan insan sayısının, ortamdaki malzemelerin firmamıza bildirilmesi gerekmektedir. Temelde üç çeşit sistem bulunmaktadır. Bayrampaşa havalandırma sistemleri alanında çalışan firmamızın kurulumunu yaptığı bazı sistem çeşitlerini inceleyelim:

  1. Yerel Havalandırma Sistemleri

Bu sistemler, ürün gamımızın başlangıç düzeyinde bulunmaktadır. Tek katlı ofisler ve konutlar gibi küçük hacimleri havalandırmak maksadıyla kurulumları yapılmaktadır. 220V gerilimle çalıştıkları için yeni elektrik tesisatlarına ihtiyaç duymazlar.

  1. Merkezi Havalandırma Sistemleri

İnsanların yoğun olarak bulunduğu; iş merkezleri, alışveriş merkezleri, sinema ve tiyatro salonları gibi mekanlarda tercih edilen sistemlerdir. Bu sistemlerin tasarımı teknik donanım ve tecrübe gerektirmektedir. Sistemin periyodik olarak bakıma ihtiyacı olduğundan, erişilebilir ve kolay bakım yapılabilir olarak dizayn edilmesi ileride oluşabilecek maddi kayıpların önüne geçmektedir. Bu sistemler için yüksek gerilimli yeni elektrik hatları ve yeni kablolama sistemleri gerekmektedir. Firmamız bu hizmeti de müşterilerine sunmaktadır.

  1. Davlumbaz Tipi Havalandırma Sistemleri

Bayrampaşa havalandırma sistemleri üzerine çalışan firmamızın sağladığı bir diğer hizmet de davlumbaz tipi havalandırma sistemleridir. Restoranların mutfakları için tasarlanan bu sistemler, oluşan yemek kokularını ve yanmış gaz atıklarını ortamdan uzaklaştırarak çalışan ve müşteri konforunu doğrudan etkilemektedir.