Bahçelievler Havalandırma

Bahçelievler Havalandırma

Bahçelievler havalandırma sistemleri üzerine çalışan firmamız bu amaçla gelişmiş ve işlevsel sistemler üreterek kurulumunu yapmaktadır. İçerisinde bulunduğumuz ortamların havası çeşitli etkenler tarafından her an kirletilmektedir. Bu etkenlerden başlıcaları ise canlıların solunumları sonucu ortama saldığı karbon dioksit gazı, çalışan makinelerin ürettiği karbon salınımları, petrol yakıtlı motorların çalıştığı ortamlarda oluşan egzoz gazları ve istenmeyen bazı kokulardır. Bütün bu etkenler ile kirlenerek kalitesi düşen ortam havasını eski kalitesine kavuşturmak amacıyla çeşitli sistemler üretilmektedir.

Bahçelievler Havalandırma Sistemlerimizin Yararları

 • Havalandırma sistemlerimiz, ortamda biriken rahatsız edici ve sağlık açısından risk teşkil eden kirlenmiş hava uzaklaştırılarak taze hava tedariği sağlarlar.
 • Otomatik kontrol üniteleri sayesinde, ortam sıcaklığı ve nemini devamlı takip eden sistemlerimiz bu parametreleri konfor alanında tutarlar.
 • Egzoz gazları ya da tehlike teşkil eden yanıcı gazlarla çalışılan ortamlardaki zararlı gazları uzaklaştırarak iş ve işçi güvenliğine katkı sağlarlar.
 • Hava içerisinde bulunan toksik maddeleri aktif filtreleri ile ayrıştırarak ortama arındırılmış hava sağlarlar.
 • İstenmeyen kokuları filtre ederek insanların yaşam konforlarını arttırırlar.

Bahçelievler Havalandırma Firması

Havalandırma sistemleri temel olarak üç çeşit kategoride değerlendirilmektedir. Ancak bu kategoriler içerisinde binlerce farklı tip ve çeşitte farklı sistemler tasarlamak mümkündür. Bu tasarımın oluşması için müşterilerin ihtiyaçları firmamız tarafından belirlenmektedir. Bu ihtiyaç durumunun analiz edilebilmesi için bazı bilgiler müşterilerimizden istenmektedir. Bunlar: ortamda bulunan insan sayısı, ortamın kullanım amacı ve ortamda sağlığa zararlı gazların ve bu gazlara sebep olacak maddelerin bulunma durumudur. Bahçelievler havalandırma sistemleri üzerine çalışan Havalandırma Sistemleri, kurulumunu ve dizaynını yaptığı sistemleri inceleyelim:

 1. Lokal Sistemler
  Havalandırma sistemi denilince akla gelecek en basit sistemlerdir. Genellikle ev ve küçük ofisler için tercih edilmektedir. Harici bir elektrik sistemi ihtiyacı bulunmayan bu sistemler 220V gerilim ile çalışabilmektedir. Montajları için gereken alan azdır. Binaların dış cephelerine kolayca uygulanabilirler.

 2. Merkezi Sistemler
  Özellikle alışveriş merkezleri, büyük ofis binaları ve otellerde tercih edilen sistemlerdir. Dizayn aşaması büyük önem taşımaktadır. Bu sistemler, düzenli olarak bakım ihtiyacı gerektirmektedir. Bakım esnasında bazı parçaların sökülmesi ve temizlenmesi, bazı parçaların da değiştirilmesi gerekmektedir. Başlangıçta yapılan tasarım hataları müşterilerin bakım sırasında ciddi sorunlar yaşamasına sebep olmaktadır. Bütün bu sorunların yaşanmaması için teknik donanımı yüksek ve tecrübe sahibi firmalar ile çalışılmalıdır. Bahçelievler havalandırma sistemleri alanında faaliyet gösteren firmamız gerekli tecrübe ve teknik yeterliliğe sahiptir.

 3. Davlumbaz Sistemleri
  Restoran, cafe, catering firmaları gibi gıda alanında çalışan firmaların kullandığı restoran havalandırması sistemlerdir. Ortamda oluşan yemek ve yanmış gaz kokularını uzaklaştırmak maksadıyla kullanılırlar.